Anshin Dojo Aikido Łódź

Staż z Sensei Tomaszem Sowińskim 5 DAN - Anshin Dojo :) Łódź 18- 19.05.2013

2013-06-10

Udało się i to jak!!! Takimi słowami można by podsumować staż z Tomaszem Sowińskim oraganizowany przez nasz klub.

Świetna atmosfera i prezentowane przez Senseia aikido na najwyższym poziomie sprawiły, że staż minął bardzo szybko ale na pewno długo go nie zapomnimy.

Mieliśmy okazje przećwiczyć techniki ze zwróceniem uwagi na momenty, w których przeciwnik mógłby znaleźć lukę i uciec z techniki. Tym samym mogliśmy nauczyć się jak te punkty skontrolować, aby na taką ucieczkę nie pozwolić. Kolejny raz okazało się, że uke musi być aktywny w technice, żeby tori mógł się czegoś cennego nauczyć, wykonać ją poprawnie i zadbać o bezpieczeństwo atakującego. Mamy nad czym pracować. Sensei zostawił nam niemały materiał do szlifowania na treningach.

Naszym Łódzkim zwyczajem, który pozostanie już tradycją, w sobotę wieczorem wybraliśmy się, prawie całą grupą ćwiczących, na jadło i picie :) Było bardzo fajnie. Mieliśmy okazję na rozmowę z gośćmi i poznanie nowych osób ćwiczących aikido.

Staż był zakończony egzaminami. Wszyscy zdali - serdecznie gratulujemy. Dziękujemy Tomkowi za przeprowadzenie egzaminów.

Ogromne podziękowania dla wszystkich gości, zarówno przyjezdnych jak i miejscowych, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na jakże ważnym dla naszego klubu stażu. Pozdrowienia dla Warszawiaków i chłopaków z Kielc ;) Z niecierpliwością oczekujemy i gorąco zapraszamy na kolejne staże z Tomkiem!!!

Na koniec wielkie Arigato dla osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji stażu :)

 

Marcin Wiśniewski