Anshin Dojo Aikido Łódź

Staż z Sensei Andrzejem Bazylko 5DAN 1-2.12.2012

2012-12-08

To już piąte spotkanie z Sensei-em w Łodzi i kolejna potężna dawka Aikido i Ken-Jutsu. Każdy z treningów był poświęcony mniej więcej w równych częściach na Aikido i pierwsze 5 kata szermierki. Głównymi tematami były utrzymywanie kontaktu pomiędzy tori i uke, praca uke w technikach, opdpowiednie wychylanie i wykorzystywanie grawitacji przy wykonywaniu technik. W pracy z mieczem mogliśmy uczyć się jak pozostawać luźnym i gotowym do akcji i przećwiczyć pracę nóg oraz bioder przy cięciach. Na jednym z treningów mieliśmy też okazję wykonać serię ćwiczeń ułatwiających w dużym stopniu wykonanie 2 kata. Ruch cięcia na miecz był rozebrany na kawałki od prostych ćwiczeń, aż do właściwego cięcia wykorzystywanego właśnie w tym kata, z którym notabene ćwiczący mają zawsze największy problem.

Staż jak zwykle zleciał bardzo szybko i po nim odnosiło się wrażenie jakby zaczynało się przygodę z Aikido na nowo. Mnóstwo elementów wyjaśnionych w najdrobniejszych szczegółach pozwalały zrozumieć w pełni co się tak naprawde w technice dzieje. Staż zakończyłem z głową pełną informacji, które należy teraz przełożyć na trening :)

Podsumowując czeka nas dużo pracy, ale dobrze jest wiedzieć nad czym należy pracować. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w kolejnych stażach. Ja na pewno się pojawię.

Marcin Wiśniewski